Navigation Menu+

ÖZGÜR MASUR KOLEKSİYONUNDAN DIY FİKRİ!

Özgür Masur kış koleksiyonunda bu süslemeleri gördüğüm anda, aklıma yapmayı ve sizinle paylaşmayı koymuştum.Bir türlü kumaş alamadığımdan paylaşım biraz gecikti.Şimdi size nasıl yaptığımı anlatacağım.
Kumaş olarak keçe kumaşı aldım.Çünkü tok ve kalın bir kumaşla olabileceğini düşündüm.1 mt boy 1.5-2 cm en olarak uzunca kestim.aşağıda gördüğünüz gibi.


İkinci aşamada kesiğimiz parçadan 15 cm(ortalama bir miktar bu göz kararı bakarsanız daha sağlıklı olur)işaretledim.Parçanın başından 15 cm işaretlediğim yerden diktim.Damla şekli gibi oluyor.Aşağıda gördüğünüz gibi etrafına dolayarak göz kararı modelin üzerindeki görüntüyü alacak şekilde dikişlerle tutturdum.

Son aşamada ütüyü bastırmadan ütüledim.Sonuç bu şekili aldı.

Bu DIY projesiyle sade elbiselerinizi hareketlendirebilirsiniz.Ben iki renkli yapıdığındada hoş olacağını düşünüyorum.Örneğin bu sene mavi renk moda,mavi ve tonlarını kullanabilirsiniz.Yahut kontrast iki rengi birleştirebilirsiniz.Renkli giyinmeyi sevenler renkli renklide yapabilir.

internet üzerinden anlatmak biraz zor oldu umarım anlatabilmişimdir:)

2 Comments

  1. Güzel fikir! Anlattın da ben bunu nasıl, nerede kullandığını merak ettim şimdi ama…

  2. Özellikle şu kıyafetin üzerine yapmalıyım diye bir düşüncem yok.Esasında sizinle paylaşmak için yaptım.Tabi benimde aklımın bir kösesinde:)Ceket üzerinde veya kısa kollu bir elbisede hoş olucağını düşüyorum(Elbisede tüm omuzu kaplamak suretiyle)

moda