Navigation Menu+

İSTANBUL FASHION WEEK THIRD DAY

İstanbul Fashion Days üçüncü gün defileleri.
Karma2:
Niyazi Erdoğan
Konusunu daha önce okumuştum ve çok ilgimi çekmişti ‘PİKSELLER’ . Kesinlikle beklentimi karşıladı.Çok modern,yenilikçi süper bir tarz oluşturmuş Niyazi Erdoğan.Bence erkekler tasarım ürünler giyinmeye başlamak istiyorlar , tarzlarını yenilemek yada küçük dokunuşlar yapmak istiyorlarsa kesinlikle Niyazi Erdoğan’ın kapısını çalmalılar.Eğer  değişime hazır değilseniz beyler ; piksel kravat, çorap ve her daim maskülen ceketlerle işe başlamanızı tavsiye ederim.Niyazi Erdoğan kesinlikle çok başarılıydı.İnanılmaz beğendim.

Nejla Güvenç
Nejla Güvenç Nej markasıyla sıradan bir tarz oluşturmuş.Bana çok hitap eden parçalar bulunmamasına karşın Nejla Güvenç yetenekli bulduğum isimler arasında.

Rana Berna Canok
Rana-Berna Canok kardeşlerin heykeltraşları işliceğini biliyordum. Konularıda ilgimi çeken konulardandı.Ancak ben daha özellikli bir defile beklerdim.Güzel parçalar vardı.Fakat nedense heykellerle bütünleşmiş daha sanatsal çalışmalar bekledim.Benim beklentilerimi tam olarak karşılamasada iki kardeşin selamlaması sempati uyandırdı.

Tuvana Büyükçınar Demir:
Tuvanam markasıyla başarıdan başarıya koşan Tuvana Büyükçınar kendisine yakışır bir defile izletti.Podyumda mankenler lolipop gibiydi :)
Renkler süperdi.Ayakkabılar benim için arzu nesnesi halinde :)
İstanbul Fashion Week mekan tasarımıda Tuvana Büyükçınar’ a ait.Güzel  tasarımdı.Fakat lütfen birdahaki sefere tüm davetlilere yetecek şekilde bir salon tasarlansın.Eğer bu mümkün değilse her defileye davet edilen konuklar salonun durumuna göre davet edilsin.Yaşananlar hoş değildi.


Özgür Masur
Enn ama ennnnn merakla beklediğim defilelerden birisiydi.Ten Dökümüyle Özgür Masur İFW in yıldızlarındandı.Bence eventlere,partilere,mezuniyete veya özel günlerde ne giyinicem diye kimse düşünmesin.Çünkü bu sorunun cevabı kesinlikle ‘Özgür Masur’
Defilenin konsepte uygun kısa filmle başlaması da süperdi.Bir de Simay Bülbül’de yakaladığım enerjiyi Özgür’de de yakaladım.Heyecanlı ve kıpır kıpırdı.Renkler birbirinden güzeldi.Fiyonklar, tüller,uçuş uçuş elbiseler olağanüstüydü.Kısa kısa yazıcam diye söz verdim yoksa saatlerce yazabilirim Özgür ve Ten Dökümü hakkında.
Bu güzel koleksiyonları hazırlarken benide yanına al Özgüüüüüürrr <3

Hatice Gökçe
Aslında Hatice Gökçe hakkında bişe yazmaya korkuyorum.Acaba yine kızar mı bilemem :)
Neyse fazla kızdırmadan genel olarak beğendim diyip diğer defileye geçiyorum:)

Bahar Korçan
Bahar Korçan’da izdihama neden olan defilelerdendi.Defilenin taşkışladan farklı bir alanda yapılması ee birde Bahar Korçan olması benim beklentilerimi inanılmaz yüksek tuttu.Zaten tam anlamıyla göremediğim defile , şov açısından ve Rapçi Fuat Ergin’in renk katmasıyla güzeldi.En çok defile sonunda ki rapçi selamları sempatikti.Bence her imkana sahip ve son derece tebrübeli bir moda tasarımcısı çok daha farklı ürünler ortaya koymalı.Kısa süre önce galatadaki butiğine uğradığımda pek birşey görememiştim. Defileye hazırlandığını düşünmüştüm ve  Elle’in panelinde kısa bir demeç veren Bahar Korçan artık ihtiyaca yönelik tasarımlar yapılması gerektiğini söylediği için herhalde yeni  birşey icat etti diye düşünerek gittim.Sonuç hüsran değil ama benim beklentimi karşılamadı.

moda