Navigation Menu+

IFW HAKKINDA GÖRÜŞLER!!

Biliyorsunuz yılda iki defa moda haftası düzenliyoruz..Görebilen için gerçekten çok katkı sağlayacak bir organizasyon.. Özellikle tasarımcılar için.. Kendilerine güzel tecrübeler kazanabilecekleri ,sunabilecekleri bir platform…

Yanı sıra basın kurulusları(dergi, gazete,televizyon,blogger),kozmetik markaları, aksesuarcılar ,hizmet sektorunde calısanlar ve suan aklıma gelmeyen bi çok sektore faydası dokundugu aşikar..
Benim gibi hem blog yazan hem tasarım yapan ve kendisini bu alanda geliştirmek isteyen kişiler için eşi bulunmaz bir nimet..  
Basın konusunu ve PR ajansını  apayrı bi şekilde ele almak istiyorum.. 
Blogger olanlara cok ayrı muamele yapılıyor.. Belki bi gazete yada her ay cıkan dünya markası dergiler gibi çalışamıyoruz..Ancak en azından tasarımcıları, defilelerini,koleksiyonlarını,makyaj,müzik v.b.. gibi esas konuları ele alıyoruz..
Mankenlerin frikiğini , göğsünü , podyum hatalarını, magazinsel haberleri değil.. Magazin haberi yapmakta apayarı bi iş..Saygı duyuyorum.. PR ajanslarınında saygı duyduğu  ortada.. Peki neden bloggerlara aynı saygı yok.. İlla bacak, gögüs mü çekmemiz gerekiyor, davetli olduğumuz defilelerden basın kartı almak  veya basın odasına girebilmek için??
Mesela yasadığım trajikomik bir olaydan bahsetmek istiyorum;
Basın karti almakta bi hayli zorlandım.Daha sonra başardım alabilmeyi.. Son gün son defile geldi çattı ve ben çok yoruldum.. Fotoğraf çekecek bir arkadaşımı çağırdım.. Girdik defileye fotoğraf  çektik.. Fotoğrafları aktaracağız, tabi basın odasina girmemiz gerekiyor..Haydi yine basın kartı sorunu yaşa.. Bilgisayar boş diyorum ki 
-Fotoğraf aktaracağız..
-Olmaz,giremezsiniz..
-Neden?
-Çok kişiye verdik..
-Tamamda zaten son gün son defile..1 saat sonra gidicek herkes..
-Zaten suan yemek dağıtılıyor , o yüzden alamayız..
-Bizim karnımız tok yemicez bişey..
-Olmaz..
eee tamam dedik gittik..Ne yapalım yapmasına da.. İşin komik yanına gelince;
Kafamızı içeri uzatıp baktık. Basınla hiçbi ilgisi olmayan herkesinde yakından tanıdıgı bir kadın
içeride yemek yiyor..Hemde tıka basa!!
Bu ne perhiz ne lahana turşusu.. Ayrıca da bulamayanlarda var biliyorum ama yemeklerin tadına baktım hiç yiyemedim..Gerçekten yenecek gibi değildi.. Size afiyet olsun.. 
 
moda